Miesu ēdošo baktēriju, kuras latīniskais nosaukums ir “vibrio vulnificus”, ierastā dzīves vide līdz šim bija okeānos, taču zinātnieki ir novērojuši, ka tās sākušas izplatīties iepriekš šo baktēriju neapdzīvotās pludmalēs.
Baktēriju pakāpeniskāpēdzīvesvietas maiņa skaidrojama ar klimata pārmaiņām, vēstīts kādā jaunā pētījumā, kas publicēts zinātniskajā žurnālā “Annals of Internal medicine“.
Pētījuma autori savā darbā apraksta piecus gadījumus, kad cilvēki Delavēras līcī, ASV, ļoti nopietni inficējušies ar tā saucamajām miesu ēdošajām baktērijām. Visi cietušie bija saskārušies ar jūras ūdeni vai jūras veltēm.
Delavēras līcī, kas atrodas starp Delavēru un Ņūdžersiju, ASV, šādi infekcijas gadījumi ir ārkārtīgi reta parādība, jo baktērijas “vibrio vulnificus” dod priekšroku siltākiem ūdeņiem, piemēram, Meksikas līcim. Tomēr, pieaugot ūdens temperatūrai okeānos visā pasaulē, šīs baktērijas sāk migrēt tālāk uz ziemeļiem, nokļūstot vietās, kur iepriekš tās nekad nav tikušas novērotas.
Lai lasītu raksta turpinājumu, šķiriet nākamo lapu!
Tevi noteikti interesēs
- Šādi gatavotu zivi nebūsiet ēduši – viss garšas noslēpums ir īpašajā apvalkā, kurš saglabās filejas sulīgumuby Oskars Andersons
- Volodina pastāstīja, kuras zvaigžņu zīmes atradīs mīlestību 2025. gadāby Sandra Kovaļenko
- Garšīgākās kotletes no PSRS laikiem, kuras kādreiz pasniedza katrā ēdnīcā – viss triks ir kotletes iekšpusēby Oskars Andersons